Rekuperatory

Ulga dla domowego budżetu, troska o środowisko naturalne czy też chęć implementacji czystych i wygodnych dla użytkownika rozwiązań w obrębie własnego domu — motywacji dla poprawy gospodarki termoenergetycznej budynku może być wiele, a każda z nich jest niezwykle istotna. Rekuperatory wentylacyjne dynamicznie zyskują na popularności wśród właścicieli domów jednorodzinnych. W tej sekcji naszego sklepu internetowego czeka na Ciebie bogaty wybór modeli i wariantów dostępnych w konkurencyjnych cenach — sprawdź teraz!

Podstawowa zasada działania rekuperatorów wentylacyjnych jest stosunkowo prosta — nagrzane powietrze, które opuszcza wnętrze budynku, oddaje swoje ciepło temu, które zostaje wprowadzone do środka. Dzięki temu straty energii termicznej są mniejsze, a gospodarka termoenergetyczna domu bardziej wydajna. Nasza oferta obejmuje kilka różnych wariantów tego typu urządzeń. Dzięki temu możesz wybrać model, który spełni wymagania Twojej posesji, niosąc za sobą najwięcej korzyści. Moc, rozmiar, materiał konstrukcyjny oraz zakres dodatkowego wyposażenia — to tylko niektóre z możliwości. Więcej informacji znajdziesz w opisach konkretnych produktów i kategorii.

Rekuperator powietrza — ekologiczna wentylacja w konkurencyjnej cenie

Co konkretnie czeka na Ciebie w ramach tej sekcji naszego sklepu internetowego? Na uwagę zasługują chociażby rekuperatory wentylacyjne w metalowej obudowie. Wysokiej jakości blacha zapewnia odpowiednią odporność na czynniki atmosferyczne, a także nienaganną wytrzymałość mechaniczną. Skuteczność odzysku ciepła z wydalanego powietrza wynosi nawet 98%, w zależności od specyfikacji konkretnego modelu.

Wśród naszych propozycji czekają na Ciebie również warianty zamknięte w obudowach z materiału EPP. Tworzywo to doskonale izoluje dźwięki i drgania, przez praca rekuperatora powietrza nie wpływa negatywnie na komfort domowników. Dodatkowym atutem tego typu obudowy jest niska waga, która znacząco ułatwia montaż. W połączeniu z wysokiej klasy wymiennikiem ciepła oraz wentylatorem wyposażonym w silnik elektryczny komutatorowy daje to fantastyczne efekty.

Oprócz jednostek centralnych sekcja ta zawiera również szeroki wybór paneli sterujących do rekuperatorów wentylacyjnych. Urządzenia te instalowane są wewnątrz budynku — pełnią one rolę swego rodzaju centrum zarządzania działaniem głównego urządzenia. Panele pozwalają na zmianę zadanej temperatury w pomieszczeniu, kontrolę przepływu powietrza oraz konfigurację podstawowych funkcji i parametrów instalacji.

Poza tym znajdziesz tutaj również całą gamę wyposażenia dodatkowego, które rozszerzy zakres funkcjonalności instalacji, a także zwiększy komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Tutaj warto wymienić chociażby czujniki wilgotności powietrza, temperatury oraz stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach oraz kanałach wentylacyjnych — tego typu urządzenia są oczywiście kompatybilne z panelami sterowania oraz rekuperatorami wentylacyjnymi dostępnymi w naszej ofercie. Intuicyjna obsługa w obrębie dedykowanego systemu operacyjnego to gwarancja Twojego spokoju.

Rekuperatory wentylacyjne — odzyskiwanie ciepła w atrakcyjnej cenie

Dlaczego rekuperator powietrza to dobre rozwiązanie? Urządzenia tego typu mogą być z powodzeniem instalowane zarówno w obiektach nowych, jak i modernizowanych. Kompaktowe rozmiary samej centrali sprawiają, że instalacja wentylacyjna jest dyskretna nie wpływa negatywnie na estetykę elewacji. Cena samego wyposażenia to tak naprawdę inwestycja na przyszłość — niższe rachunki za ogrzewanie czynią cały proces niezwykle opłacalnym w dłuższej perspektywie. Dodatkowym argumentem jest również niski pobór mocy i wysoka kultura pracy.

Zapraszamy tym samym do zapoznania się z naszą ofertą rekuperatorów wentylacyjnych. Oferujemy szeroki przekrój urządzeń o różnej mocy i charakterystyce — kilka segmentów cenowych pozwala dopasować konkretne rozwiązania do własnych możliwości. Odzyskiwanie ciepła z powietrza to przyszłość termoenergetyki, która już teraz staje się faktem. Zachęcamy również do zadawania pytań w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.