Zestawy rekuperacji

Poszukiwanie ekologicznych i sprawdzonych rozwiązań dla domu, przyczyniło się do wzrostu zainteresowania rekuperacją. To nowoczesna i czysta metoda wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która jest uważana za ciekawą alternatywę dla tradycyjnych systemów grawitacyjnych. Zaimplementowanie instalacji w domu wiąże się z poprawą gospodarki termoenergetycznej obiektu, co w obliczu obecnych wyzwań związanych między innymi z kryzysem energetycznym, jest niezwykle istotne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy dogodną ofertę umożliwiającą zakup zestawów rekuperacji.

Rekuperacja to świeże i filtrowane powietrze, wygoda i komfort użytkowników danej przestrzeni. System bazujący na wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła pozwala wyeliminować straty ciepła i zamienić dom w obiekt o bardziej energooszczędnej charakterystyce. Wiąże się to z kolejną zaletą rekuperacji, czyli z możliwością zaoszczędzenia pieniędzy na rachunkach. Lepsze właściwości termoenergetyczne budynku oznaczają mniejsze wydatki dla właścicieli domu. Jak działa system, który może nam przynieść tyle korzyści? Opiszemy to na przykładzie podstawowego zestawu.

Zestawy rekuperacji – ekologiczny sposób na czyste powietrze

W pierwszej kolejności świeże powietrze pobierane jest z zewnątrz przez czerpnię. Następnie trafia ono do do centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora, w którym zachodzi wymiana ciepła z powietrzem wywiewanym. W następnej kolejności powietrze rozprowadzane jest po różnych pomieszczeniach w domu poprzez sieć przewodów. Co dzieje się ze zużytym powietrzem? Trafia ono do wyciągów, a następnie do rekuperatora i wyrzutni, skąd jest usuwane na zewnątrz domu. Zamówiony u nas zestaw można regulować, dopasowując pracę systemu do potrzeb i preferencji użytkowników danej przestrzeni. Instalacja filtrująca może też mieć korzystny wpływ na samopoczucie domowników, którzy szybko odczują zmianę jakości powietrza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zestawami. Proponujemy wersje stojące, wiszące w wariantach basic, classic oraz premium. Naszą ofertę kierujemy zarówno do właścicieli domów parterowych, jak i piętrowych o różnym metrażu. Zapraszamy także do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy pomogą dopasować najbardziej dogodne rozwiązania oraz przedstawią szczegóły oferty.