Skrzynki i rozdzielacze tworzywo

Instalacje rekuperacyjne wymagają zorganizowania płynnego przepływu powietrza pomiędzy nawiewem a wywiewem. Aby to osiągnąć, potrzebne są nie tylko dobrze rozplanowane kanały wentylacyjne oraz centrala o właściwej mocy. Ogromną rolę w układzie pełnią również skrzynki rozdzielcze wykonane z lekkich tworzyw - szeroki wybór sprawdzonych wariantów o różnych rozmiarach znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Prawidłowo dobrany rozdzielacz jest kluczowy w prostym podłączeniu rekuperatora do kanałów w taki sposób, aby zachować pełną sprawność instalacji na dłużej. Skrzynki z tworzywa w swoim wnętrzu zawierają szereg ważnych elementów, takich jak filtry, klapki regulacyjne i wentylatory. Dzięki temu mają pozytywny wpływ zarówno na jakość powietrza dostającego się do wnętrza, jak i prędkość jego przepływu. Średnica i budowa komponentu rozdzielczego powinna odpowiadać wielkości, kompleksowości i mocy centrali w układzie wentylacyjnym.

Jaką rolę w instalacji rekuperacyjnej pełnią skrzynki rozdzielcze?

Podstawowym zadaniem tych komponentów jest separacja świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz oraz odsyłanie powietrza. To właśnie skrzynka rozdzielcza wentylacyjna sprawia, że wymiana przebiega efektywnie. Ich szczelna konstrukcja i usprawnienie działania centrali przyczyniają się również do poprawy utrzymania właściwej temperatury w budynku, co wpływa pozytywnie również na ogólną efektywność energetyczną. Z tego względu szczególne znaczenie mają również parametry termoizolacyjne tworzyw, z których wykonane są rozdzielacze.

Zastanawiasz się, jak właściwie dobrać skrzynki rozdzielcze z tworzywa sztucznego do wybranego przez Ciebie modelu rekuperatora? A może potrzebujesz porad dotyczących połączenia ich z kanałami wentylacyjnymi tak, aby uzyskać optymalne efekty? Skontaktuj się z naszą obsługą klienta i przedstaw nam swoje wątpliwości - możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenia wentylacyjne oraz komponenty i wyposażenie dodatkowe zgodnie z Twoimi potrzebami!