Jakie wybrać przewody wentylacyjne?

jakie przewody wentylacyjne wybrać jakie przewody wentylacyjne wybrać jakie przewody wentylacyjne wybrać

Wybór przewodu jest uzależniony od wielu czynników. W naszej ofercie jest do wyboru przewód Vent Flex, kanały prostokątne oraz kanały okrągłe z ocynku.

Rekomendujemy prowadzenie instalacji na przewodach do rekuperacji typu VENT FLEX od firmy Prodmax. Po wyborze tego przewodu warto zastanowić się nad jego rozmiarem. Obecnie najbardziej popularny jest rozmiar 75mm, ale mamy jeszcze do wyboru 63 oraz 90mm. Możemy śmiało stwierdzić, że jest to najlepszy produkt do rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych ze względu na to że jest z tworzywa, przewód jest elastyczny, więc sprawnie można rozprowadzić go po suficie lub w wylewce. Ponad to dzięki właściwością antybakteryjnym i antystatycznym utrzymuje cały czas instalacje bez zarazków i kurzu. Warto wspomnieć, że przewód jest w kręgach 50m co znacznie pomaga w jego rozprowadzeniu, nie ma konieczności izolowania go czy łączenia tak jak w przypadku elementów ocyknowych.

Zdarza się jednak, że nie mamy miejsca na rozprowadzenie kanału okrągłego 63mm lub 75mm, więc wtedy możemy poprowadzić naszą instalację kanałami prostokątnymi ocynkowymi np. 150x50 lub 200x50 gdzie zyskujemy od 1,3cm do 2,5cm wysokości w porównaniu do systemu VENT FLEX. Wykonanie tej instalacji jest bardziej skomplikowane, ale gdy nie mamy innego wyboru taka instalacja jest również prawidłowa.

Inny rozwiązaniem przy nieograniczonym miejscu można też wykorzystać kanały okrągłe z ocynku.