Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

poradnik - dlaczego warto inwestować w rekuperację poradnik - dlaczego warto inwestować w rekuperację poradnik - dlaczego warto inwestować w rekuperację

Wiele argumentów przemawia za tym, aby zainwestować w system rekuperacji do swojego domu.
Należy zacząć od tego, że w 2021 roku weszły w życie nowe Warunki Techniczne (WT 2021) dotyczące budynków mieszkalnych. Celem WT 2021 jest maksymalne obniżenie energochłonności budynków i optymalizacja energetyczna w budownictwie. Aby spełnić te wymogi i zachować prawidłowy przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami i ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem najlepiej jest zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła  nawet do 90%. Te rozwiązanie nie tylko jest zgodne z wymogami, proekologiczne, ale przede wszystkim wpłynie znacząco na opłaty za ogrzewanie w sezonie zimowym.

Kluczowe znaczenie ma także jakość powietrza, która dzięki rekuperacji jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Ma to ogromne znaczenie dla alergików, a także dla każdego domownika w dobie wysokiego stężenia smogu.

Rekuperacja w sezonie letnim  także ma swoje plusy. Nie trzeba otwierać okien, więc nie wlatują nam żadne insekty do mieszkania, a dzięki wykorzystaniu opcji BY-PASS możemy dostarczyć świeży powiew powietrza z zewnątrz o delikatnie niższej temperaturze.

Dodatkowy atutem jest także brak konieczności montowania dodatkowych kominów wentylacyjnych (o ile czerpnia zostanie zamontowana zgodnie ze sztuką montażu tzn. od strony północnej).